Domů > Novinky & znalosti > Obsah

Aplikace Outlook

Apr 25, 2016

Outlook: Jako slibný polyimid polymerní materiál plně uznán, v izolantu a materiální aspekty struktury databáze se neustále rozšiřuje. Z hlediska funkční materiály vznikají, jejich potenciál je stále vykopávky. Ale po 40 letech vývoje se dosud nestala větší plemeno, hlavně proto, že ve srovnání s jinými polymery, cena je příliš vysoká. Tedy, jeden z hlavních směrů budoucího výzkumu by měly být nadále polyimid v procesu syntéza a polymeraci monomeru najít způsoby, jak snížit náklady.
1. syntéza monomerů: polyimid monomer je kyseliny (Kyselina D) a diamin. Diamin syntéza metoda je poměrně vyspělý, existuje mnoho diamin dodání zboží. Monomer kyseliny je poněkud zvláštní, kromě využití jako tvrdidla pro epoxidové pryskyřice se používají hlavně pro syntézu polyimidu. Pyromellitic anhydrid kyseliny a trimelitová může být těžký aromatický ropný produkt rafinace ropy vytěžené durene a částečné tři páry toluenu a kapalné fázi oxidace krok dát. Jiné důležité kyseliny benzofenonu kyseliny, kyseliny bifenyl, difenyl éteru kyseliny, hexafluoro kyseliny syntetizované různými metodami, ale cena je velmi drahé, jako kyseliny hexafluoro kg dosáhl horní milionů. Changchun institutu užitou chemii, o xylen chlorování, oxidace a pak izomerace oddělení lze získat vysoké čistoty 4-chloro-3chlor anhydrid a ftalanhydridu s těchto dvou sloučenin může být syntetizován jako surový materiál série kyseliny, její velký potenciál pro snižování nákladů je cenný syntetickou cestou.
2. polymerizace: v současné době používají dvoustupňový, jednokrokové polykondenzací používá vysokovroucí rozpouštědlo, polární aprotická rozpouštědla vyšší cenu, je obtížné dělitelná, nakonec vyžaduje vysokou teplotu zpracování. PMR metoda s použitím levného alkoholu rozpouštědlo. Můžete také použít termoplastické polyimid kyseliny a diamin polymerované přímo v extruderu granulace, rozpouštědlo již není potřeba, může značně zlepšit efektivitu. Anhydrid kyseliny s chlorované bez kyseliny a diamin, bisfenol, Sulfid sodný nebo elementární síry přímo polymerované polyimid je nejúspornější syntetickou cestou.
3. zpracování: polyimid povrch je tak široká, zpracování je také širokou škálu požadavků, například vysokou uniformitu depozice, předení, vakuové pokovení, submikronových litografii, hluboké rovnou na zeď rytého eclipse, velké plochy, objemné formování, iontová implantace, laserová přesnost obrábění, nano hybridní technologie a tak jsou aplikace polyimid otevřené obrovský svět.
S významným snížením syntézy technologie k dalšímu zlepšení technologie zpracování a náklady, ale také má vynikající mechanické vlastnosti, elektroizolační vlastnosti, termoplastické polyimid bude Ukázat své významnější roli v oblasti budoucích materiálů. Termoplastické polyimid a jeho dobrá obrobitelnost a slibnější.