Speciální polyimidní prášek pro zpevnění PTFE

Zvláštní polyimidní prášek pro zesílení PTFE Protože všichni víme, že pro polytetrafluoroethylen (PTFE), díky vynikajícímu samomaznému působení, odolnost proti korozi a vysoké teploty v oblasti tření a opotřebení zaujímají velmi důležitou pozici. Ale jeho nízká ...

Podrobnosti o produktu

Speciální polyimidový prášek pro zpevnění PTFE

Jak všichni víme, že v případě polytetrafluorethylenu (PTFE), díky vynikajícímu samomaznému, zaujímá velmi důležitou pozici odolnost proti korozi a vysoké teploty v oblasti tření a opotřebení. Její nízká tvrdost, snadná tečení, špatná odolnost vůči tření, potřeba přidání plniva k vylepšení těchto nedostatků, aby bylo dosaženo mechanického utěsnění, tření v oblasti požadavků na aplikaci.

 

Běžně používané plniva jsou skleněná vlákna, uhlíkové vlákno, grafit, disulfid molybdenu, bronzový prášek a materiály odolné proti vysokým teplotám z organických polymerů. Nicméně anorganické plnivo a PTFE v kombinaci se špatným třením a opotřebením snadno spadnou, což má za následek špatnou odolnost proti opotřebení a snadnou likvidaci duální, špatnou obrobitelnost, což omezuje použití extrémně drsných podmínek. Polymer naplněný PTFE musí být při slinování stabilní (380 ° C). Proto může být "kompetentní" pouze několik polymerů, jako je polyetheretherketon (PEEK), polyfenylsulfid (PPS), aramid (AF), polyfenylénoxid (POB) a polyimid (PI).


SOLVER POLYIMIDE vyvinul speciální polyimid pro zpevnění polytetrafluorethylenu (PTFE) (SolverPI-Powder 1800 a SolverPI-Powder 1822). Jediný rozdíl mezi SolverPI-Powder 1800 a SolverPI-Powder 1822 je barevný vzhled. Jiný výkon je stejný.

Předmět číslo.

SolverPI-Powder 1800

Vzhled

Žlutý prášek

Jemnost

1000 ok

Hustota

1,40 až 1,45 g / cm3

Teplota skelného přechodu

385 ° C

Koeficient tepelné roztažnosti

20 ~ 25 ppm / ° C

Oprávnění k indexu kyslíku

37

Pevnost v tlaku

> 160MPa

Pevnost v ohybu

≧ 180MPa

Nárazová pevnost

> 100KJ / M²

Povrchová odolnost

³ 10 ³Ω

Objemový odpor

³ 10³Ω.cm

Dielektrická konstanta (106 Hz)

3,0 ~ 3,5

Dielektrická pevnost (KV / mm)

240

SolverPI-Powder 1800 Plněný PTFE vzhled:
SolverPI-Powder 1822 Plněný PTFE Vzhled je spíše naplněn P84:

Průměrná velikost částic SolverPI-Powder 1800 a SolverPI-Powder 1822 je 1000 mesh (13 um). Jedná se o termosetový polyimid, nebude se tát. Teplota skelného přechodu může být 385 ° C. Žádné fyzikální a chemické změny, ale s odolností proti tečení a vysoké tvrdosti při slinování při teplotě 360-380 ° C, takže je velmi vhodné pro zvýšení PTFE produktů. Díky speciální chemické struktuře a mikroagregaci polyimidu (PI) může v procesu tření a opotřebení, zejména při suchém tření, účinně zvýšit PTFE přenosovou fólii a duální vazebnou pevnost a PI tvrdé částice rovnoměrně rozptýlené v PTFE matice, hrají podpůrnou roli v zatížení, čímž výrazně zlepšují mechanickou pevnost materiálu, třecí vlastnosti, odolnost proti tečení a teplotu měknutí Vicatu.

 

Naše výzkumy ukazují, že přidání 15% našeho polyimidu může zlepšit odolnost proti opotřebení PTFE 400 krát ve srovnání s ostatními polymery (PEEK, PPS, AF, POB), nejlepší efekt zlepšení je nejlepší "partner" pro PTFE. Například s přidáním 15% obsahu přidat tento výrobek ke zpevnění PTFE kompozitního materiálu než přidání polyfenylénové (POB) odolnosti proti opotřebení 7krát vyšší než mezní hodnota PV vyšší než 2krát. Proto byl výrobek široce používán v těsnicích kompresorích, poháry, pouzdrech, kolejnicích, ohebných kolejnicích, vrstvách odolných vůči opotřebení rapíru a dalších PTFE kompozitních materiálech.


Výkon SolverPI-Powder 1800 Plněné PTFE

Míra plnění PI (%)

15%

Hustota (g / cm3):

1,96

Pevnost v tahu (MPa):

18,54

Prodloužení (%):

311

Tvrdost Shore (pobřeží D):

57

Smršťování (%):

3.07

Teplota měknutí Vicatu (℃):

202

Koeficient tření

0,11

Opotřebení (g)

0,002-0,004
Dotaz